Відповідальність роботодавця після проходження працівником навчання з безпеки та гігієни праці.

bhp-625x300.jpgЗаконодавством передбачено обов’язок роботодавця запевнити кожному працівнику проходження навчання з безпеки та гігієни праці. На практиці часто навчання такі не проходять, або ж проходять, але не тоді коли працівник має приступити до виконання роботи як це визначено чинним законодавством, а в період коли визначає роботодавець.

Якщо навчання не було проведено, а працівник своєю поведінкою порушує правила безпеки праці, то його поведінка буде лише однією з причин настання нещасного випадку на виробництві. А коли поведінка працівника, який порушує правила техніки безпеки, не є єдиною причиною аварії, як і раніше належить йому право до виплати компенсацій.

Але, навіть якщо роботодавець провів навчання з безпеки та гігієни праці, то це не значить, що він повністю звільнений від обов’язку контролю співробітників щодо дотримання безпеки та гігієни праці. У разі, якщо після проведення навчань з безпеки та гігієни праці працівники порушують їх обов’язком роботодавця є контроль та проведення додаткового навчання співробітників, а у деяких випадках роботодавець навіть повинен не допустити працівника до виконання роботи аж до моменту повного вивчення працівником правил техніки безпеки праці.

Навіть якщо працівник не звертає увагу роботодавця на умови праці та порушення безпеки та гігієни праці, то це не значить, що роботодавець звільнений з обов’язку встановити такі обставини самостійно.

Отже, сам факт проведення навчання з безпеки та гігієни праці не звільняє роботодавця від обов’язку контролювати виробничий процес та постійно забезпечувати належний рівень охорони середовища в якому виконують свої трудові обов’язки працівники.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s