Обов’язки роботодавця перед працівником-іноземцем.

Після того, як працівник іноземець прибув до Польщі він зобов’язаний з’явиться до роботодавцю для укладення трудового договору. Трудовий договір укладається тільки в письмовій формі!!!!

Якщо договір був укладений в усній формі, то роботодавець зобов’язаний підтвердити його укладення відповідним письмовим рішенням.

Якщо за словами роботодавця договір підписаний, але працівник так його і не побачив, то останній має право на звернення до суду з позовом про визнання їх відносин з роботодавцями трудовими.

Якщо все ж ні договору, ні іншого рішення роботодавця немає і заробітна плата не виплачується, а працівник фактично виконує роботу, то працівник має право звернутися для захисту своїх прав не лише до суду, але і в Інспекцію праці, ми про це писали тут.

Дуже важливо пам’ятати, що зі скаргою до Інспекції праці ви можете звернутися, тільки якщо працювали за трудовим договором, якщо мова йде про умову злиценія (цивільно-правовий договір), то це компетенція лише суду та в інспекцію немає сенсу звертатися. Мається на увазі реальна робота виконувана на підставі умови зліценія, а не прикриття нею трудових правовідносин.

Роботодавець який влаштовує на роботу іноземного громадянина має такі зобов’язання, як:

  • інформування іноземного громадянина про етапи процедури видачі дозволу на роботу та інших подіях, впливають на цю процедуру;
  • прояв належної старанності у процедурах дозволу та продовження дозволу на роботу іноземця;
  • дотримання умов договору з іноземцем, згідно з описом, що знаходяться у заяві на дозвіл на роботу;
  • укладення договору в письмовій формі та переклад на мову, зрозумілу для іноземця до його підписання;
  • надання працівникові однієї копії дозволу на роботу та інших документів, пов’язаних з працевлаштуванням;
  • інформування Воєводи про те, що іноземець не почав працювати протягом 3 місяців від початку дії дозволу і закінчення виконання роботи раніше ніж за 3 місяці перед закінченням строку дії дозволу на роботу,
  • роботодавець також несе відповідальність за інформування воєводи про зміни в обсязі виконання роботи іноземцем на підставі дозволу на роботу.

Ці обов’язки є додатковими та застосовується разом з іншими основними (надання роботи, виплата зарплати, надання відпустки та так далі).

Якщо буде встановлено порушення цих обов’язків, то роботодавця спочатку попросять усунути ці порушення, а якщо він і далі порушуватиме права працівника-іноземця, то йому загрожує штраф від 3000 до 5000 злотих. Якщо ви отримали відмову у видачі дозволу, то ви маєте право оскаржити рішення Воєводи протягом 14 днів з дня вручення рішення, направивши відповідну скаргу до Міністра Праці та Соціальної Політики.

1 thought on “Обов’язки роботодавця перед працівником-іноземцем.”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s