ПЕРЕЛОМ НОСА, КОМПЕНСАЦІЯ ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ З СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ, ЩО НАЛЕЖИТЬ ПОТЕРПІЛОМУ?

statue-1342404_960_720

Якщо є підозра, що стався перелом носа, рекомендується термінова медична консультація, оскільки, здавалося б, тривіальна травма може бути дуже серйозною. Нехтування лікуванням може привести до викривлення носової перегородки, порушення носового дихання, а також до постійної втрати нюху.

Які симптоми перелому носа та в яких випадках відбувається ця травма?

Перелом носа — досить поширена травма. Однак це може бути дуже серйозно. Переломи носа зазвичай виникають під час нещасних випадків на роботі, під час занять різними видами спорту, під час дорожньо-транспортних пригод та дуже часто під час бійки. Перелом носа в основному проявляється кровотечею з носа, болем та припухлістю в області травми, порушенням дихання.

Яку компенсацію за зламаний ніс можна отримати з ZUS?

Компенсація за зламаний ніс від ZUS буде в основному застосовуватися до іноземців, які працюють за трудовим договором. Кожен роботодавець зобов’язаний сплачувати страхові внески. Завдяки цьому працівник отримує компенсаційну виплату в разі нещасного випадку на роботі. Нещасний випадок на роботі – це раптова подія, викликана зовнішньою причиною, що спричинила травму або смерть, та виникла у зв’язку з виконанням роботи. Сума виплаченої допомоги становить 20% від середньої винагороди за кожен визнаний відсоток збитку (в даний час це 854 злотих за 1% постійного шкоди здоров’ю). Завданий збиток в Польщі визначається медичною комісією або лікарем з установи соціального страхування після лікування або можливої реабілітації.

Пошкодження носа:

а) пошкодження носа без порушень дихання та нюху – залежить від ступеня ушкодження – 1-10%

б) пошкодження носа з порушеннями дихання – в залежності від ступеня пошкодження та ступеня складності дихання – 5-15%

в) пошкодження носа з порушеннями дихання та нюху – в залежності від ступеня розладу дихання і нюху – 10-25%

г) втрата нюху в результаті пошкодження передньої частини черепа: – 5%

e) повна втрата носа (включаючи кістку) – 30%

Інші виплати для потерпілого в період відновлення після перелому носа:
– допомога у випадку хвороби;
– пільги на реабілітацію;
– пільги у вигляді компенсації;
– пенсію по непрацездатності;
– фінансування догляду третіми особами;
– покриття витрат на лікування у сфері стоматології та профілактичних щеплень, а також надання протезно-ортопедичних виробів в обсязі, встановленому законом.

Допомога по хворобі виплачується максимум 182 дні та надається особам, які не можуть працювати через хворобу або нещасний випадок. Розмір допомоги в разі нещасного випадку на роботі становить 100% від розміру заробітної платні працівника. Після 182 днів отримання допомоги з приводу хвороби, і не важливо чи постраждалий є іноземним громадянином чи громадянином Польщі, якщо потерпілий працівник все ще не може працювати, але продовження лікування або реабілітації дає надію на відновлення працездатності, працівник має право на виплати пов’язані з реабілітацію.

Виплати пов’язані з реабілітацією.

Розмір допомоги на реабілітацію також становить 100% від розміру заробітної платні працівника та виплачується до 12 місяців, у випадку постійної або тривалої непрацездатності. Потерпілий працівник може подати заяву на отримання виплати через повну або часткову непрацездатність. Виплата може бути призначена на постійній основі або на термін, визначений медичною комісією ZUS. Виплачується працівникові, чиє щомісячне винагородження було зменшено у зв’язку з постійним або довгостроковим збитком здоров’ю. Страхування від нещасних випадків в ZUS (установа соціального страхування) покриває витрати на лікування в області стоматології та профілактичних щеплень, на придбання протезно – ортопедичних виробів в рамках визначених законом, на допомогу по догляду за потерпілим.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s