Подання неправдивої інформації до протоколу про нещасний випадок.

blogpp10Комісія, яка займається розслідуванням нещасного випадку на виробництві зобов’язана ознайомити потерпілого зі змістом протоколу. На типовому шаблоні протоколу, який необхідно використовувати, у п. 13 є запис про ознайомлення працівника або члена його сім’ї з протоколом та місце для підпису й дати.

Практика показує, що роботодавець може обійти цей пункт. На одному з протоколів, з яким останнім часом у мене була можливість ознайомитися, в цьому розділі, роботодавець вписав власною рукою ім’я та прізвище потерпілого та поставив свій підпис замість підпису потерпілого.

Звісно, що роботодавець, який підписав такий протокол не повідомив працівнику про можливість внесення зауважень та заперечень до протоколу.

Потерпілий має право на подання зауважень і заперечень до протоколу. Ці зауваження та заперечення є невід’ємною частиною протоколу. Потім комісія передає протокол разом з додатками роботодавцеві для затвердження. Якщо потерпілий подав зауваження або заперечення, то роботодавець не може підтвердити протокол і повинен повернути його комісії для пояснення і доповнення.

Комісія протягом 5 днів має скласти новий протокол і разом з раніше незатвердженим протоколом передає роботодавцю для повторного затвердження.

Проте, законодавством не містить інформації, що відбувається в ситуації, коли роботодавець не затверджує протокол із зауваженнями. Тоді ситуація з постійним його незатвердженням та зауваженнями просто може відбуватись до нескінченості. А оскільки, протокол з місця випадку є одним з документів на підставі якого проводяться виплати з ЗУС, то працівнику він є дуже потрібний. В таких ситуаціях, єдиним виходом є звернення до суду.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s