Ви хочете змінити місце роботи в Польщі. Що робити?

Якщо ви як іноземний громадянин будете звільнені роботодавцем або за власним бажанням захочете змінити місце роботи, то виникає питання, що ви повинні робити?

По-перше, роботодавець повинен повідомити Ужонд протягом 15 робочих днів з моменту вашого звільнення.

Після отримання повідомлення Воєвода дає іноземцю 30 днів на пошук нового місця роботи та тільки потім приймає рішення скасувати воєводське запрошення і відповідно ви повинні будете повернутися у свою країну.

У випадку не повідомлення воєводи про звільнення і пошуках нового місця роботи, за умови, що воєвода дізнається про це сам, вам загрожує анулювання дозволу на роботу (воєводського запрошення) і депортація із забороною видачі дозволу на роботу протягом 1 року від дати прийняття рішення про скасування дозволу на роботу (що це таке читати тут).

Є категорія іноземних громадян, яким “не страшне” анулювання дозволу на роботу. Це:
– ті, хто перебувають на території Польщі на підставі дозволу на постійне перебування (сталий побит),
– ті, хто мають дозвіл на довгострокове перебування резидента Європейського Союзу,
– ті, хто є подружжям польських громадян.

Громадяни іншої країни в Польщі мають право отримати статус безробітного. Для цього їм необхідно звернутися в Повітовий відділ праці із заявою про взяття їх на облік, як людей, що потребують роботи.

При цьому важливо дотримання умов:
– в іноземного громадянина є статус біженця;
– іноземний громадянин має постійний посвідка на проживання,
– іноземний громадянин має дозвіл на тимчасове проживання видане для професії з високим рівнем кваліфікації,
– іноземець має дозвіл на тимчасове проживання, яке видано для проведення наукових досліджень,
– іноземець має дозвіл на тимчасове перебування і роботу або візу з метою виконання роботи, за умови, що безпосередньо перед реєстрацією як безробітної він безперервно працював у

Польщі, протягом принаймні 6 місяців і сплачувались відповідні внески. Якщо ви не підпадаєте під жодну з цих категорій, то вас можна зареєструвати, як особу яка шукає роботу. Це дає право на отримання інформації від центру зайнятості та його сприяння у пошуку роботи на території Польщі.

Виплати та допомоги вам, як безробітному будуть залежати від документа, на підставі якого ви перебуваєте в Польщі: віза, карта побиту й так далі.

Із закінченням дії цього документа припиняється і статут безробітного або людини, яка шукає роботу.

26 thoughts on “Ви хочете змінити місце роботи в Польщі. Що робити?”

 1. Здравствуйте. А что делать если имел карту часовего побыту и не знал о порядке смены работодателя…за 15 дн. предупредить ужонд. И т д. а переходил на другую работу меняя работодателя работая на умове зления (и работодатель платил по этой умове злецения ZUS и т.д.). Узнал об этом уведомлении только сейчас и хочу чтобы все было правильно оформлено и не хочу иметь сложностей с оформлением новой карты побыту. Связался с старым работодателем и узнал что он тоже не подавал ничего и я не работал у него и он забыл тоже подать данные обо мне в ужонд о изменении работодателя. И ситуация такая что я хочу и нашел нового работодателя и хочу все слелать по закону. Но теперь думаю не аннулируют мою карту побыту и не депортируют ли меня после того как я сообщу что хочу поменять работодателя и вовремя этого не сделал. Что и как нужпожалуйста.Ведь они сразу оказывается увидят что Зусы платились не по работодателю который подавал на карту и у которого я должен был работать. Помогите пожалуйста.

  Подобається

  1. Добрий день. 1. Той факт, що Ви не знали приписів права, не звільняє Вас від відповідальності. У випадку порушення правил повідомлення Уженду наступають правові наслідки у вигляді депортації, штрафу, заборони в’їзду на територію Польщі від 6 місяців до 5 років. 2. Той факт, що за Вас платив інший роботодавець, а не платив “старий” дуже легко перевірити при поданні Вами ж документів на нову карту побита, оскільки Ужонд може просити Вас надати податкові декларації (PIT37). 3. На жаль, я не маю можливості сказати, що Ви маєте робити. Я можу виключно повідомити Вам законодавчо визначений порядок дій.

   Подобається

   1. Доброго дня, Ірина!
    Цікавлять наступні запитання:
    1. Моя перша карта побиту скоро закінчується, буду подавати на 3-річну карту в того самого роботодавця. Потрібно зрову робити повний пакет документів (зус, мельдунек, опінія старости … ) чи можна лише донести новий договір?
    2. Коли отримаю карту на 3 роки і через 1-2 роки захочу змінити роботодавця, чи потрібно буде донести новий договір і дозвіл на працю від нового роботодавця чи потрібно робити повний пакет документів на нову карту побиту?

    Подобається

 2. Доброго дня! Приїхала до Польщі на підставі національної робочої візи у січні (запрошення ще старого зразка, бо подавала документи у грудні 2017),знайшла іншу роботу вже Польщі і мені зробили звідти запрошення. Маю договір (umowę o pracę). На вихідні хочу поїхати на Україну. Яке запрошення(oświadczenie) показувати на кордоні? Чи старе ще потрібне? Чи не буде в мене проблем з перетином кордону?
  Дякую.

  Подобається

  1. Добрий день. 1. Те на підставі якого Ви виконуєте працю. 2. Ні. 3. Якщо у Вас є документи, що підтверджують легальність праці та легальність побиту, а також Ви не порушували законодавства Польщі та не перебуваєте в реєстрі осіб перебування яких в Польщі є не бажаним або в системі SIS, то жодних проблем не повинно виникнути.

   Подобається

 3. Доброго дня. Скажіть будь-ласка, чи можливо змінити роботодавця не маючи ще готової карти часового побуту? За 4 місяці очікування тільки- но отримала лист з документами, котрі необхідно довезти. Якщо так, то яким чином?

  Подобається

 4. Доброго дня!!!В мене воєвудське запрошення,як що я його анулюю і анулюю візу,через який період я маю право їхати до Польщі по без візу?

  Подобається

 5. Доброго дня!!В мене залишилось 5 місяців візи від воєвуди,но я непланую їхати туда де працював,що робити з залишком візи як що я планую їхати до Польщі на іншу роботу і десь через 3 місяця?

  Подобається

 6. Добрий день маю північну візу запрошення від одного а працюю в іншого який не робить документів. Питання щодо буде на границі коли поїду додому?
  Допоможіть будь ласка.

  Подобається

 7. Доброго дня.В мене таке питання: Я маю воєвудську візу на рік до 01.10.18чи можу я її анулювати і зробити звичайну робочу візу?

  Подобається

 8. Доброго дня! Скажіть будь ласка, якщо я втратила роботу і повідомила про це воєводу, ( маю воєвудське запроошення про якому працювала пів року) але нову роботу і відповідно новий договір підписала чере 50 днів. Документи з новим договором донести особисто не виходить, бо працюю. Чи можна вис лати поштою ці документи. Тобто омвядченняч на працю , новий договір? Якщо воєвода відмовить чи можу я працювати по не використаному безвізу? Дякую!

  Подобається

 9. Добрий день! Працюю по воєводському запрошенню, віза дійсна ще 9 місяців. Планую змінити роботодавця. Маю кілька питань:
  1. Чи мушу я шукати нового роботодавця в тому ж воєводстві, з якого маю запрошення?
  2. Чи мушу я чекати півроку після роботи по воєводському запрошенню, щоб мати змогу працювати по “освядченню” (дозвіл на роботу 180/180) ?
  3. Чи можу я з новим освядченням працювати по залишку візи D06, чи мушу її анулювати, і відкрити візу D05?

  Подобається

  1. Добрий день,
   1. Ні.
   2. Ні.
   3. Згідно з положеннями міжнародного права, так маєте її анулювати та відкртити відповдіну візу, але з практичної точки зору так не роблять.

   Подобається

 10. Доброго дня .зробив візу по куплиному запрошенню .Хочу влаштуватись на фірму .Фірма Подала документи на запрошення .Кажуть що ще немає .Чим мені грозить те що я вїхав по робочій фізу і не прачюю .Чекаю на запрошення

  Подобається

  1. Добрий день. Те, що Ви чекаєте на новий документ який дозволить вам легально працювати нічим Вам не загрожує. А те, що купили запрошення є злочином за який передбачено кримінальну відповідальність (ст. 270 КК Польщі).

   Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s