Нещасний випадок на виробництві – травма (шкода здоров’ю) або смерть – необхідні елементи для визнання нещасним випадком.

accident-743035_960_720

В сьогоднішній статті хочу розглянути тему нещасних випадків на роботі. Часто до мене з запитаннями щодо цієї теми звертаються громадяни України, Росії та Білорусі.

Щоб мати можливість говорити про інцидент як про нещасний випадок на роботі, він повинен привести до травми працівника або його смерті.

Поняття смерті не є проблематичним в інтерпретації. Кожен з нас у фільмі бачив, як на моніторі поруч з ліжком хворого хвильова діаграма перетворюється в безперервну лінію. Смерть слід ототожнювати зі смертю стовбура мозку, який цей прилад вимірює.

Найпопулярніші запитання моїх клієнтів є питання, що можна вважати травмою? Чи буде невелика подряпина травмою? Чи є синець травмою?

Законодавець дає тут відповідь:

Травма – це пошкодження тканин людського тіла або органів внаслідок дії зовнішнього фактора.

Під пошкодженням слід розуміти зміни в тканинах або органах (також перенапруження або порушення тканин розуміється як погіршення стану здоров’я працівника).

Таким чином, травма включає як анатомічні зміни організму (в структурі), так і функціональні (у функціонуванні) організму.

Хочу також проінформувати читачів та підкреслити той факт, що психічні розлади також вважаються травмою. Мозок, безсумнівно, є частиною людського тіла/організму.

При оцінці того, чи відбулася травма, буде важливо, чи був працівник хронічно хворий під час нещасного випадку.

Це дуже важливо, тому що нещасним випадком на роботі не може вважатися подія, яка призвела тільки до прояву вже існуючого захворювання.

Однак проблемною ситуацією є ситуація коли відбувається погіршення здоров’я працівника, що раніше вже скаржився на проблеми зі здоров’ям.

В цьому відношенні Верховний суд зайняв досить категоричну позицію, вказавши, що таке тлумачення може означати, що працівники, які страждають ідіопатичним захворюванням, в даному випадку захворювання хребта, ніколи не зможуть претендувати на компенсацію у разі нещасного випадку на роботі, якщо тільки «пошкодження тканини або органу не буде виявлено негайно ». (Рішення Верховного суду Польщі від 9 червня 2009 року, у справі номер: II PК 318/08).

Отже, прискорення або погіршення процесу захворювання також може являти собою травму як наслідок нещасного випадку на виробництві.

Зазначу, що існує різниця між проявленням вже існуючої хвороби та її прискореним прогресом через несприятливі умови праці. Проявлення вже існуючої хвороби на роботі – не є нещасним випадком, але прискорений розвиток захворювання через умови праці, розглядаються як нещасний випадок на роботі.
Час і місце, де сталася травма або момент смерті не мають значення, слід зосередитися на причинах травми або смерті.

Що стосується зовнішнього фактора, що викликає травму або смерть, його не слід прирівнювати до поняття зовнішньої причини. Причина викликає явище, а фактор безпосередньо впливає на організм працівника. Зовнішнім фактором буде, наприклад, елемент машини (що безпосередньо впливає на тіло людини), який зламався через несправність машини (зовнішня причина).

Підбивати підсумки, можна з упевненістю сказати, що в кожному конкретному випадку слід вивчити обставини нещасного випадку на роботі, проаналізувавши при цьому всі істотні елементи, які мають значення для визначення нещасного випадку як нещасного випадку на виробництві.

2 thoughts on “Нещасний випадок на виробництві – травма (шкода здоров’ю) або смерть – необхідні елементи для визнання нещасним випадком.”

  1. Доброго дня. Працював по безвізу по умові зліцення. зі мною стався нещасний випадок в праці.мені дали карту випадку і акт і я поїхав на Україну.які медичні довідки мені потрібно узяти у нас в лікарні для подачі заяви в зус на одноразову виплату і чи потрібно буде по приїзді до Польщі зробити ol-9?дякую

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s