Як швидко ZUS виплачує одноразову компенсацію за нещасний випадок на роботі?

147

Ця тема є однаково важливою як для громадян України, Росії та Білорусі, так й для громадян Польщі, адже процедура призначення та виплати одноразової компенсації від органу соціального страхування є однаковою, як для іноземних громадян так і для поляків.

Я вже не одноразово писала, що перше питання, яке задає мені постраждала людина в результаті нещасного випадку на роботі, стосується суми компенсації. Друге питання — термін, протягом якого потерпілий може розраховувати на виплату належної йому компенсації.

Ну що ж, мушу сказати, немає юридичної норми, яка прямо вказує, як швидко ZUS повинен виплатити разову компенсацію. Час очікування належної компенсації залежить від багатьох факторів, що передують видачі рішення.
Як виглядає вся процедура?

Насамперед, після подачі заяви на виплату разової компенсації, ZUS має 7 днів, щоб призначити дату медичного огляду застрахованої особи.

Лікар не має будь-якого встановленого законом терміну, до якого він повинен прийняти рішення про розмір завданих збитків здоров’ю, але на практиці, це зазвичай роблять протягом одного – трьох місяців.

Після винесення рішення потерпіла сторона може оскаржити його протягом 14 днів. Тільки через 14 днів з дня отримання рішення застрахованою особою, воно стає остаточним.

Висновок буде доставлено до ZUS, який протягом 14 днів з моменту отримання висновку від лікаря видає рішення про виплату одноразової компенсації.

Можлива така ситуація, що після отримання рішення від лікаря, ZUS буде зобов’язаний з’ясувати ще додаткові обставини, тоді термін 14 днів буде рахуватись від  дня, коли з’ясується остання з цих обставин. У ZUS є 30 днів з дня прийняття рішення про виплату разової компенсації на перерахування коштів на банківський рахунок потерпілої особи.

2 thoughts on “Як швидко ZUS виплачує одноразову компенсацію за нещасний випадок на роботі?”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s