Разове відшкодування для іноземних громадян за нещасний випадок на виробництві від ZUS. Скільки ZUS заплатить?

atm-2923514_960_720

Особи, які отримали травми в результаті нещасних випадків на виробництві, майже ніколи не знають, на яку разову компенсацію можуть розраховувати від ZUS.

Деякі іноземці вважають, що ця сума становить всього 100 або 200 злотих, і нічого не варто робити для її отримання. І ось сюрприз. Тому що найнижчі одноразові компенсації в даний час складають 854 злотих. Але давайте почнемо з самого початку та з’ясуємо, від чого ж залежить ця сума.

Розмір одноразової компенсації залежить від двох чинників:
1) від рівня завданої шкоди здоров’ю
2) розміру середньомісячного заробітку встановленого державою.
За кожен підтверджений 1% нанесеної шкоди здоров’ю застрахованій особі надається 20% середньомісячної заробітної плати.

Важливо відзначити, що середньомісячна зарплата приймається з дати прийняття рішення, а не з дати нещасного випадку на роботі.

Це дуже вигідно, оскільки середньомісячна заробітна плата з року в рік збільшується, а рішення про одноразову виплату компенсації може бути винесено навіть через кілька років після нещасного випадку.
За останні 4 роки її показники були наступними:

з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року – 757 злотих,

з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року – 780 злотих,

з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року – 809 злотих.

з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року – 854 злотих.

Тепер розглянемо хто ж все-таки визначає, який рівень шкоди нанесено здоров’ю. Це робить сертифікований лікар ZUS, до якого потерпілого іноземця, так само як і громадянина Польщі, направляють після подачі заяви на виплату разової компенсації. Ступінь постійної або тривалої шкоди здоров’ю визначається в залежності від впливу хвороби на органи та системи організму.

Але! Лікар не має права самостійно визначати розмір збитку для конкретної травми, тому що він повинен дотримуватися спеціальної таблиці оцінки відсотка постійного або довгострокового збитку здоров’ю. Це захищає інтереси потерпілого та не допускає до прийняття абсурдних рішень.

Таблиця є додатком до розпорядження Міністра праці та Громадської Політики від 18 грудня 2002 року, можете ознайомитися з нею за цим посиланням:

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20022341974/O/D20021974.pdf

Для ілюстрації та простоти розуміння наведу приклад:

При переломі кістки руки з невеликим зміщенням осі – в залежності від вторинних змін та порушень функцій кінцівки, сертифікований лікар може прийняти рішення: у разі пошкодження правої руки від 5 до 15 відсотків, лівої руки – від 5 до 10 відсотків. Таким чином, за перелом правої руки застрахована особа може отримати від 4.270 злотих до 12.810 злотих.

Так що одноразова компенсація від ZUS не така низька, як думають деякі іноземні громадяни, хоча є і такі особи, які очікують набагато більших сум, але це вже зовсім інша історія.

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s