Звіт про настання нещасного випадку на виробництві.

Звіт про настання нещасного випадку складається з метою визначення обставин та причин випадку на виробництві, що встався під час виконання робіт на підставі іншої ніж трудовий договір умови. В даному випадку йдеться про людей, постраждалих в результаті нещасного випадку, які не є працівниками в розумінні трудового права, але за яких, у зв’язку з виконанням ними роботи чи надання послуг, платять страхові внески.

В попередніх записах вже було описано про, що таке протокол нещасного випадку. В даній же статті поговорами про звіт про настання нещасного випадку (або карта нещасного випадку). Як протокол нещасного випадку, так і звіт про настання нещасного випадку містять результат висновків щодо обставин і причин випадку, процедура оформлення цих документів є різною. Для кожного з вище вказаних документів були прийняті окремі Постанови.

Потерпілі зобов’язані повідомити відповідну особу про нещасний випадок на виробництві. Законодавство чітко визначає перелік осіб відповідальних за складання звіту й саме таку особу повинен повідомити потерпілий про настання нещасного випадку. Найчастіше це є особа, для якої виконується певна робота, надаються послуги. Як приклад: підрядник інформує підрядник, депутат інформує Канцелярію Сейму, священнослужитель інформує компетентний вищий єпархіальний чи релігійний інститут.

Відразу після одержання повідомлення про нещасний випадок суб’єкти, які зобов’язані визначити обставини та причини випадку, повинні письмово повідомити компетентну організаційну одиницю ZUS про початок провадження щодо визначення обставин та причин нещасного випадку на роботі. Більш того, представник ZUS може брати участь у розслідуванні нещасного випадку.

Особи, які проводять розслідування визначають обставини та причини нещасного випадку, зокрема шляхом:

 • забезпечення місця нещасного випадку;
 • огляду місця нещасного випадку, технічного стану машин та інших технічних пристроїв, стану захисних пристроїв та інших обставин, які могли мати вплив на настання нещасного випадку;
 • заслуховування пояснень потерпілого, якщо його здоров’я це дозволяє;
 • збір інформації про нещасний випадок від свідків випадку;
 • збір інших доказів щодо випадку визнаних необхідними.

Після з’ясування всіх обставин вказані компетентні особи в звіті про настання нещасного випадку, стверджують чи був інцидент нещасним випадком на виробництві. Якщо буде встановлено, що нещасний випадок не є нещасним випадок на виробництві, то компетентні особи мають довести та вказати докази, що є основою такого твердження. Звіт про настання нещасного випадку повинен бути складений протягом 14 днів після повідомлення про випадок. Звіт підготовлюється в 3 екземплярах (для компетентних осіб, для потерпілого або уповноваженого члена сім’ї, для ZUS, якщо було встановлено, що нещасний випадок є нещасним випадком на виробництві).

Суб’єкт, який складає звіт, повинен повідомити потерпілого або члена його сім’ї, який має право на отримання одноразової компенсації, щодо можливості подання зауважень та заперечень щодо положень, що містяться в звіті.

До звіту додається записи – роз’яснення потерпілого та інформація, отримана від свідків випадку, а також інші документи, зібрані під час встановлення обставин та причин нещасного випадку, зокрема, документи з огляду місця випадку, інші докази щодо випадку, які є необхідними для встановлення обставин та причин випадку, а також коментарі та заперечення щодо висновків, що містяться в звіті, подані потерпілим або уповноваженим членом сім’ї.

8 thoughts on “Звіт про настання нещасного випадку на виробництві.”

 1. Доброе время суток . У меня сложилась такая ситуация : проработав от агенства на заводе 1 месяц со мной произошёл несчастный случай ( перелом голени и голеностопа по причине наезда на ногу погрузчика 14 декабря 2018 ) , признанный как случай на производстве , Договор с агентством закончился 31 декабря 2018 и продлён не был . Лечение и больничный оплачивает ZUS. Рабочая виза закончилась 27 февраля 2019 . На данный момент нахожусь по безвизу и продолжаю лечение , которое может продлиться ещё не известное количество времени , так как ещё предстоит операция по удалению скоб и пластины скрепляющей переломы ориентировочно через 2-3 месяца и реабилитация после операции. Вопрос : на каком законном основании я могу находиться на территории РП для продолжения лечения без риска потери его оплаты ZUS и компенсации ( в связи со случаем на производстве) после его окончания. При этом хотелось бы после окончания лечени иметь основание для продолжения работы ( агенство готово предоставить “зазволение на год типа А”. Заранее благодарю за развёрнутую консультацию по данному вопросу .

  Подобається

   1. Добрый день . Правильно ли я понимаю из вышеизложенной статьи , что любое основание при подаче на карту кроме “для работы” в дальнейшем не может быть использована для неё . Вариант подачи на карту мужа на основании ” на содержание мужа ” либо ” для дальнейшего прохождения лечения” ничего не меняет . Ни в одном из этих случаев при получении Карты на временное пребывание в дальнейшем я работать по ней не смогу даже при наличии “зазволения” от работодателя ?

    Подобається

   2. Работать можно будет если подаете от карты мужа, при наличии разрешения на работу. Если речь идет о кратковременном пребывании, то сама цель пребывания предусматривает, что Вы тут не для того что б работать.

    Подобається

 2. Добрый день . Исходя из вышеизложенного возник вопрос . Будут ли оплачены в дальнейшем больничные листы , лечение и компенсация по “випадку в праці” в случае если муж возьмёт меня на обеспечение ZUS , так как агенство через которое я работала мне это не подтверждает ?

  Подобається

  1. Добрый день. Если основанием для пребывания будет необходимость краткосрочного пребывания, а страховка будет от работы, то Вам не нужно вноситься в ЗУС мужа.

   Подобається

   1. В данном случае имеем ввиду не краткосрочное , а временное пребывание ( для возможности продолжения лечения). Основанием указываем на “содержание мужа” . В перечень прилагаемых документов для подачи на карту имеется пункт “мёд.обеспечение”. О какой страховке от работы идет речь если на данный момент я не работаю и не числюсь на работе , а нахожусь на больничном ?

    Подобається

   2. 1. Изначально Ваш вопрос касался именно основания для краткосрочного пребывания, а не на основании “других обстоятельств”. 2. Если Вы на больничном, то за него кто-то должен платить взносы в ЗУС. А значит (делаю вывод), что Вы до этого времени считаетесь сотрудником Вашей фирмы и имеете страховку в ЗУС. Тогда возникает вопрос зачем Вам вписываться в страховку супруга, если у Вас и так она есть. 3. Для получения консультации по вопросам ЗУС, обратитесь в ЗУС.

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s