Помилкове в медичному висновку й нещасний випадок на виробництві.

В попередній статті я вже описувала, що саме роботодавець має обов’язок направити працівника на попередній та періодичні медогляди. Частота періодичних залежить від типу виконуваної роботи й місця праці.

На практиці ж, медичні огляди для працівників підприємства проводить наш знайомий лікар, який не обов’язково розкриває всі аспекти здоров’я працівника. Який вплив на визначення нещасного випадку на виробництві має хибне медичний висновок? Якщо це взагалі має якесь значення?

З цього питання висловився Верховний Суд у своєму рішенні від 23 листопада 1999 року (номер справи II UKN 208/99) де вказав, що: “…..медичний висновок, який містить об’єктивно неправильну оцінку стану здоров’я потенційного працівника щодо можливості виконання дорученої йому роботи, тобто, допуск працівника до виконання роботи на основі поточного або періодичного неправильного висновку лікаря може являти собою зовнішню причину аварії, у відповідності до ст. 6 п. 1 закону про страхування.”

Отже, помилковий медичний висновок може представляти зовнішню причину нещасного випадку на роботі, а значить може вважатися таким, що звільняє працівника від вини і збереження за ним права на отримання виплат від ЗУС.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s