Відсутність медичних оглядів та нещасний випадок на виробництві.

Обов’язок роботодавця направляти працівників на попередні та періодичні медогляди. Частота періодичних медичних оглядів залежить від типу роботи й середовища, в якій виконується робота, наприклад, мікроклімату, шуму, роботи на комп’ютері.

Важливо, що роботодавець не має права допустити до роботи працівника без попереднього проходження медичного огляду, яким би було засвідчило, що у працівника відсутні протипоказання для роботи на конкретній посаді в умовах роботи, які зазначені в направленні на медичне обстеження. Роботодавцю загрожує штраф у розмірі від 1.000 до 30.000 злотих за порушення таких положень.

На практиці часто працівники виконують роботу без вказаного медичного огляду. Роботодавці забувають, що необхідно відправити працівника на медичний огляд. Який вплив на результати нещасного випадку на виробництві має відсутність медичних оглядів? Якщо це взагалі має якесь значення?

Відносно цього питання надав свої роз’яснення Верховний Суд у рішенні від 22 червня 2015 року. (номер справи I PK 235/14) наступним чином: „Якщо за зовнішню причину нещасного випадку на виробництві може бути визнано працевлаштування працівника на роботу на підставі поточного медичного огляду (хоча б він й містив невірну оцінку здатності працівника до праці на певному робочому місці), то тим більше за таку причину не може бути визнано прийомі працівника на роботу взагалі без поточного рішення лікаря. (…) Вже саме порушення роботодавцем заборони, що випливає зі ст. 229 § 4 Кодексу праці він може представляти зовнішню причину нещасного випадку на роботі, навіть без проведення детальної оцінки того, чи працівник міг – через стан здоров’я (можливі захворювання) – цю роботу виконувати.”

Підсумовуючи все описане вище, відсутність медичних оглядів працівника, який виконує роботу, буде свідчити завжди на користь працівника при встановленні обставин нещасного випадку на виробництві. Навіть якщо роботодавець направив працівника на дослідження, і працівник не виконав ще обстежень, роботодавець не повинен допускати його до роботи. Але, якщо без згоди роботодавця працівник виконує роботу за відсутності медичного огляду, то працівник в такому випадку може вважатись також винною особою.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s