Протокол нещасного випадку.

blogpp10.jpgПісля того, як комісія з ліквідації, встановлює причини й обставини події, складає протокол нещасного випадку. Комісія на складання протоколу має 14 днів з дня отримання повідомлення про нещасний випадок. При цьому, цей час з обґрунтованих причин може бути продовжений.

Кожен член комісії має можливість скласти до протоколу зауваження. У разі розходження думок членів комісії щодо змісту протоколу остаточне рішення приймає роботодавець.

Якщо мав місце смертельний випадок, комісія має ознайомити зі змістом протоколу члени сім’ї померлого працівника, а також проінструктувати їх про право подачі зауважень та заперечень на висновки, що містяться в протоколі.

У протоколі може бути встановлено, що нещасний випадок не є нещасним випадком на виробництві або обставини, які можуть вплинути на право працівника на отримання допомоги. Тоді такі висновки вимагають детального обґрунтування та зазначення доказів, які є підставою до таких тверджень.

До протоколу додається запис пояснень потерпілого та інформації, отриманої від свідків події, а також інші документи, зібрані в ході встановлення обставин і причин аварії, зокрема, письмові висновки лікаря або інших фахівців, ескізи або фотографії місця події, а також окремі зауваження членів комісії. Все це є невід’ємною частиною протоколу аварії.

Роботодавець має 5 днів на затвердження протоколу. Цей строк обчислюється з дня складання протоколу. Якщо до змісту протоколу були заявлені заперечення потерпілим або членам сім’ї померлого внаслідок нещасного випадку працівника або протокол не відповідає умовам визначеним в законодавстві, то роботодавець повертає не затверджений протокол до комісії на доопрацювання. Комісія, після усунення недоліків, протягом 5 днів має підготувати новий протокол, який подається на затвердження роботодавцю. Затверджений протокол аварії роботодавець негайно вручається потерпілому працівникові, а в разі смертельного випадку – членам сім’ї померлого працівника.

Протокол зі смертельним наслідком, з важкими наслідками чи при групових випадках негайно вручається відповідному інспектору праці.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s