Склад комісії, яка займається ліквідацією наслідків нещасного випадку на виробництві.

stock-photo-great-job-two-cheerful-business-men-shaking-hands-while-their-colleagues-applauding-and-smiling-in-400221685.jpgОдним з обов’язків роботодавця після настання нещасного випадку на виробництві є створення комісії, яка займається ліквідацією наслідків нещасного випадку. Це саме ця комісія, а не безпосередньо роботодавець, займаються визначенням причин і обставин нещасного випадку.

Прийнявши таку конструкцію законодавець хотів забезпечити більшу об’єктивність в оцінці події. Зрозумілим є те, що роботодавець не є абсолютно неупередженим й досить часто намагається перекласти всю вину на працівника, який є потерпілим, щоб зменшити свою відповідальність.

До складу комісії, яка займається ліквідацією, включаються:

  • співробітник служби безпеки праці,
  • соціальний інспектор праці.

Вказані визначення практично нічого не говорять, що це за особи, тому хочу зупинитись детальніше на цьому питанні.

Роботодавець, який має більше ніж 100 працівників, створює службу безпеки та охорони праці, яка виконує функції консультації й контролю в галузі безпеки та гігієни праці. А роботодавець, який має до 100 співробітників може довірити виконання вказаних вище функцій спеціалісту, що має відповідний сертифікат.

Роботодавець, який має більше ніж 250 працівників, визначає комісію з безпеки та гігієни праці, як свій консультативний орган. До складу такої комісії входять, зокрема, представники працівників, в тому числі, інспектор праці, що діє на громадських засадах та члени профспілкових організацій.

Тобто, як співробітником служби безпеки та гігієни праці, так й соціальний інспектор праці, як правило, також є співробітниками підприємства.

Але, що робити в ситуації, коли ми працюємо на меншому заводі й не має таких працівників? Замість працівника служби охорони праці, до складу групи входить фахівець, що знаходяться за межами підприємства, а замість соціального інспектора праці у склад комісії входить представник працівників, який має актуальне свідоцтво про проходження навчання в області безпеки та гігієни праці.

У випадку, коли підприємство входить в сегмент “малого” можливо створення комісії до складу якої входить роботодавець і спеціаліст з-поза меж підприємства, який має спеціальний дозвіл.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s