Обов’язки роботодавця в разі настання нещасного випадку на виробництві.

1397736522-kodeks-pracyТрудовий кодекс покладає на роботодавця наступні обов’язки у разі настання нещасного випадку на виробництві:

 • вжиття необхідних заходів з метою усунення або зменшення небезпеки,
 • забезпечення надання першої допомоги постраждалим,
 • забезпечення збереження місця де стався нещасний випадок (у тому числі, зупинення машини, не переставляти їх, не допускати сторонніх осіб до місця аварії),
 • сприяти встановленню обставин настання нещасного випадку та причин аварії шляхом створення ліквідаційної групи,
 • застосувати відповідні заходи для запобігання аналогічним нещасним випадкам,
 • негайно повідомити компетентного окружного інспектора праці та прокурора про смертельний, тяжкий або груповий нещасний випадок на виробництві,
 • вести реєстру нещасних випадків на виробництві,
 • зберігати протоколи встановлення обставин і причин нещасного випадку на виробництві разом з іншою документацією, яка стосується нещасного випадку, протягом 10 років,
 • систематично аналізувати причин настання нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань та інших захворювань, пов’язаних з умовами навколишнього середовища і на підставі результатів цих аналізів, застосувати відповіді профілактичні заходи.

Роботодавець повинен виконувати свої обов’язки, а працівник має право вимагати від роботодавця їх виконання.

Якщо роботодавець після нещасного випадку намагається “позбутись” працівника, то найкраще відразу реагувати письмовим запитом до роботодавця з вимогою надати протокол випадку. Важливо, щоб лист був висланий поштою з повідомленням про вручення. В ситуації, коли роботодавець як і раніше не виконує покладених на нього обов’язків, необхідно буде повідомлення інспекцію праці. Найчастіше після втручання інспекції праці роботодавці беруть на себе виконання обов’язків.

2 thoughts on “Обов’язки роботодавця в разі настання нещасного випадку на виробництві.”

 1. 18. Працюю на умові о праці, отримав травму, роботодавець платив лікарняний. Але чув що можу отримати от держави компенсацію? Чи то правда? які документи для цього потрібні? Я чи роботодавець повинен їх подати?

  Подобається

  1. Добрій день. Отримати виплату віз ЗУС Ви можете за умови, що отримали травму під час виконання роботи або під час дороги на/з роботи. Для отримання одноразової виплати Вам, а не роботодавцю, потрібно подати документи до ЗУС. Такими документами є медична документація та протокол випадку. Вам належать виплати у випадку якщо Ви не маєте виключної вини за нещасний випадок.

   Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s