Чи працівник має обов’язок доводити, що не є винним в настанні нещасного випадку на виробництві?

16114532_1817283665187086_5582509236269490109_nЯкщо буде встановлено, що лише дії працівника призвели до настання наслідків нещасного випадку під час праці, то він буде позбавлений права на отримання будь-яких виплат та компенсацій від ЗУС. Наприклад, якщо буде доведено, що такий працівник порушив правила безпеки праці або ж такий нещасний випадок спричинили винні дії працівника. Хоча такі випадки бувають досить рідко, але все ж бувають.

В законодавстві використовується таке поняття як “доведене порушення”, але не вказано, хто це порушення мав би довести. Не вказано також, чи існує презумпція невинуватості працівника, якщо його вину не доведе роботодавець. Польський законодавець використав лише поняття “доведено” з метою підкреслення, що сприяння в настанні шкоди саме працівником (застрахованою особою) має бути незаперечним.

Положення законодавства “про доведеність” можна розуміти таким чином, що обов’язок доказування обставин, що визначають право застрахованої особи на отримання допомоги покладається на ЗУС. Це ЗУС як установа, яка платить потерпілому працівнику компенсації має найбільший інтерес в тому, щоб довести, що лише потерпілий працівник несе відповідальність за настання для нього шкоди, що наступила в результаті нещасного випадку на виробництві. Таким чином, якщо ЗУС хоче відмовити у виплаті допомоги застрахованій особі, то повинен надати докази винних дій працівника, які б призводили до втрати ним визначеної законодавством допомоги.

При цьому, під час судового розгляду такої категорії справ не можуть застосовуватись положення цивільного кодексу, які визначають, що докази на підтвердження факту подає той, хто з цього факту отримає для себе користь.

Отже, відповідаючи на наведене в заголовку питання – працівник не має обов’язку доводити, що є не винним в настанні нещасного випадку на виробництві.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s