Можна звільнитись без обов’язкового терміну відпрацювання?

В попередній статті ми писали про те в який термін працівник повинен повідомити роботодавця про те, що він бажає звільнитися.

У наших клієнтів часто виникає питання, чи можна звільнитись без відпрацювання цього строку, якщо роботодавець не хоче розірвати договір без відпрацювання.

У відповідності до ст. 55 трудового Кодексу: «Працівник може розірвати трудовий договір без попереднього повідомлення, якщо буде видано медичний висновок із зазначенням шкідливості впливу виконуваної роботи на здоров’я працівника, роботодавець не може перенести строк звільнення, зазначений у висновку лікаря.

Працівник може розірвати трудовий договір у порядку, зазначеному в § 1 також у тому разі, коли роботодавець допустив тяжке порушення основних обов’язків працівника; у цьому разі працівникові належить компенсація в розмірі зарплати за період попереднього повідомлення. У разі розірвання трудового договору, укладеного на визначений строк, компенсація надається у розмірі заробітної плати за термін в який угода повинна була розірвана, але не більше ніж за термін попередження.»

При цьому в заяві працівник повинен вказати причину, з якої він звільняється, а саме там може бути так і зазначено: «…у зв’язку з допуском вами, як роботодавцем, тяжкого порушення моїх прав, а саме не виплата на протязі 2 місяців заробітної плати».

У такому разі, якщо буде встановлено, що порушення прав працівника про не виплату заробітної плати роботодавцем, працівникові належить додаткова компенсація за не виплачену заробітну плату. Для отримання такої компенсації ви можете звернутися до суду, з цього питання детальну інформацію можна прочитати тут.

При цьому, потрібно пам’ятати важливу річ, що якщо ви, як працівник, порушили умови трудового договору, тобто допустили дисциплінарний проступок, то роботодавець має право звільнити вас точно так само без попередження в той же день.

Реклама

1 thought on “Можна звільнитись без обов’язкового терміну відпрацювання?”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s