Що робити якщо відносно вас вчинений акт дискримінації за національною або іншою ознакою?

У Польщі з метою зменшення дискримінації у трудових правовідносинах з іноземцями, а зокрема з громадянами України, Росії та Білорусі в 2016 році було прийнято ряд відповідних законодавчих актів, а в 2015 році судове рішення на користь громадян України.

На даний момент іноземці працюючі в Польщі в деяких польських фірмах підписують у роботодавця документ в якому вказано, що вони, як працівники не зазнали дискримінації в плані оплати праці виходячи з національності.

Але, що робити, якщо цей документ просто «папірець» і насправді Ви регулярно зазнаєте дискримінації з боку роботодавця?

На самому початку, необхідно з’ясувати, що ж таке дискримінація. У відповідності зі ст. 183А § 1 трудового кодексу забороняється дискримінація за ознаками: статі, віку, інвалідності, раси, релігії, національності, політичних переконань, членства в профспілках, віросповідання, сексуальної орієнтації та так далі.

З вище сказаного випливає, що дискримінація у сфері зайнятості може виражатися через зниження розміру заробітної плати за одну й ту ж саму роботу або обмеження права на отримання оплачуваної відпустки, тобто порушення принципу рівності.

Якщо ви вважаєте, що стосовно вас вчинено акт дискримінації, то ви повинні його зафіксувати в будь-якій доступній Вам формі, а так само вказати причину, за якої було допущено такий акт, і дані співробітників, які мають, наприклад, оплату праці вищу ніж ви.

З відповідною заявою можна звернутися в Інспекцію праці та надати відповідні докази зібрані раніше про дискримінацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s