Страховка для студента або працюючого студента. Хто платить?

В нашу фірму звернувся клієнт, який потрапив у ДТП і який був студентом, але не мав страховки в Польщі.

І тут виникло два питання: по-перше, обов’язково страхуватися якщо ви студент або працівник або працюючий студент і по-друге, хто буде платити, якщо по дорозі з навчання ви потрапили в аварію.

Багато студентів не розуміють, що вони не мають страховки в Польщі, адже ті страховки, які здобуваються при оформленні візи діють тільки на мінімальні ризики для здоров’я, наприклад, коли болить голова або взагалі не діють на території Польщі.

Тому, по приїзду в Польщу необхідно або оформити медичний страховий поліс в Польщі або якщо ви працюючий студент, то роботодавець буде зобов’язаний платити ЗУС і тоді ви в Польських державних лікарнях будете лікуватися безкоштовно. Але !!! Якщо страховки не маєте і ЗУС не сплачено ви повинні будете заплатити за лікування, і повірте, що розмір рахунку буде не маленьким.

Статус своєї медичної страховки можна безкоштовно перевірити особисто в будь-якій філії NFZ (Нардовий Фонд Здоров’я) пред’явивши документ, що засвідчує особу або на сторінці в Інтернеті StudentMed.

Польські студенти можуть бути застраховані в NFZ :
– через батьків, якщо не працює і не є підприємцем, для віку 26 років,
– через роботодавця, якщо працює за трудовим договором,
– оплачуючи сам за себе, якщо веде підприємницьку діяльність,
– через університет, якщо є дитиною-сиротою і якщо не підлягає страхуванню за вище перерахованими підставами. У такому випадку право на отримання медичного обслуговування студента вважається припиненим після 4 місяців по закінченню навчання або виключенню з університету.

Для іноземних студентів:
1) якщо студент не громадянин Польщі, а також не є громадянином держави-члена Європейського Союзу чи студент визнаний поляком за походженням, але не громадянин Польщі, то він має право на укладення індивідуальної угоди з Національним Фондом Здоров’я та самостійно сплачує внески (близько 50 злотих в місяць). Для укладення такого договору вимагається довідка з університету, що він є студентом. Після укладення договору він має такі ж права на медичне обслуговування, як і польські студенти;
2) студент іноземець може укладати договір страхування з будь-якою приватною страховою компанією і самостійно сплачувати внески.

Іноді Університет має обов’язок страхування студентів. Це стосується осіб:
— не старше 26 років, які є круглими сиротами, вихованцями дитячого будинку або прийомної сім’ї на період самостійності та не підлягає страхуванню з іншої причини,
— не є громадянами Польщі, але відповідають критеріям Закону «Про репатріацію» і мають дійсну Карту Поляка.

І так підводячи підсумки та відповідаючи на питання, наведені вище. Ви не зобов’язані мати страховку якщо ви студент, але мати її бажано, бо в разі розладу здоров’я краще її мати, ніж не мати. У деяких випадках обов’язок страхування лежить на Університеті.

Якщо ви працівник, то страхувати вас роботодавець зобов’язаний, і ми про це писали.
Якщо ви працюючий студент, то так само за вас платить страховку роботодавець (при цьому не має значення чи ви працюєте за трудовим договором або за цивільно-правовою угодою, що це таке можна прочитати тут).

І останнє, якщо ви потрапили в ДТП під час коли поверталися з навчання та не були винуватцем аварії, то завжди платить страхова компанія винної особи, або винна особа.
Детальніше з приводу страхування можна прочитати в цьому блозі, а з приводу прав і обов’язків водіїв у Польщі ось у цьому блозі.

Реклама

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s