Оподаткування в Україні доходів працюючих за кордоном громадян.

На даний момент питання оплати податків на прибуток громадян України, які працюють за кордоном законодавчо дуже слабо врегульовано.

Так, між Україною і Польщею був підписаний Договір про уникнення подвійного оподаткування. Цим договором врегульовані питання щодо розмежування права на оподаткування доходів, які оподатковуються в обох країнах одночасно.

Виходячи зі змісту цього договору отримана громадянами України на території Польщі заробітна плата оподатковується за польським законодавством, а в Україні використовується, так званий «метод заліку». Але громадяни України повинні самостійно сплачувати податок на прибуток.

Виключення з загального правила складають: працівники, які перебувають на території Польщі не більше ніж 183 дні в році, якщо зарплата виплачена роботодавцем, який не має зареєстрованого місця перебування на території Польщі.

Для підтвердження в Україні того, що в Польщі за вас або ви платили податки може знадобиться відповідний документ. Таким документом є довідка з польської податкової, яка видається вам протягом 10 днів і додаткової легалізації в Україні не потребує.

Так само, відзначимо, що в Україні ще в 2015 році пройшов перше читання законопроект про сплату податків мігрантами в Україні. Він спрямований на те, щоб примусити громадян України, які працюють нелегально на території іншої країни, до сплати податків в Україні.
Але як зізнаються експерти, щоб відстежити мігрантів, які працюють за кордоном і не платять податки в Україні, ні в країні в якій працюють, буде досить складно. Про це можна прочитати тут.

На даний момент цей закон не прийнятий, можливо це пов’язано з тим, що законодавець розуміє, що по своїй суті це «мертвий» закон, виконання норм якого буде дуже складно контролювати.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s