Не давно на електронну пошту нашої фірми надійшов лист з проханням про допомогу в питанні отримання виплат заробітної плати від роботодавця.
Писали громадяни України, яким роботодавець, громадянин Польщі, затримував виплати заробітних плат. Вони просили про те що б приїхав адвокати з нашої фірми і допомогли забрати законно зароблені гроші.
На жаль, адвокат або юрист це не та особа, яка може допомогти блискавично вирішити проблему з роботодавцем. Адже правознавець спочатку напише лист до роботодавця, потім почекає законодавчо передбачений термін на відповідь від роботодавця і тільки потім буде діяти далі.
Але в таких ситуаціях, з якою до нас звернулися, дуже важливо діяти швидко. Правильним рішенням буде звернутися до Інспекції праці в місті в якому ви працюєте. Про її повноваженнях ми писали раніше у блозі можна прочитати тут.
Після звернення до нас з таким листом ми ознайомилися з інформацією і виявилося, що іноземці дуже часто потрапляють в ситуації, у які нечесний роботодавець відмовляється платити.
Наприклад, у цій статті було вказано, що українські громадяни часто стають жертвами незаконних дій роботодавців.
Ось тут, розповідається про те, що працівники з України три місяці працювали безкоштовно.
А ось в цих статтях описується статистика і конкретні випадки незаконних дій роботодавців у Польщі.
Ця інформація привела нас до того, що ми вирішили розмістити в нашому блозі посилання на контактні дані сайту Інспекції праці в Польщі.
Ось сайт Інспекції праці (PIP) в Польщі: https://www.pip.gov.pl/pl/kontakt. Тут необхідно вибрати конкретне місто де ви працевлаштовані і звернутися туди за допомогою електронного листа або особисто. Там обдуреному працівникові допоможуть скласти скаргу, а так само попросять надати документи чи показання свідків. Після чого проведуть перевірку дій роботодавця.
Так само, якщо ви потрапили в ситуацію, що через не виплату заробітної плати вам немає за що жити, то вам будуть корисні сайти консульства:
України: http://poland.mfa.gov.ua/pl/consular-affairs/contacts,
Росії: http://poland.mid.ru/,
Білорусі: http://www.poland.belembassy.org/ або http://lifeinpoland.info/wazno/konsulstva-belarusi-v-polshe.html
У консульстві Вам повинні надати безкоштовну допомогу спрямовану на відновлення ваших порушених прав.
Пам’ятайте!!! що ніхто крім вас самих не зможе захистити ваші права і тому не бійтеся звернутися у відповідні органи.