Інструкція по заповненню PIT-37

В моїй групі на Фейсбук дуже часто задають питання пов’язане із заповненням PIT-37. Для цього я вирішила написати цю статтю.

І так, штатні співробітники, підрядники (ті хто працює на умове злиценія), пенсіонери або ті, хто знаходяться на утриманні, повинні щорічно розраховувати та подавати податкову декларацію – PIT-37. На подачу звітності у вас є час до 2 травня 2017 року.

У березні цього року фіскальна служба планує ввести нову послугу, яка буде полягати на тому, що цю декларацію заповнює працівник Уженду без вашої присутності. Але, при такому заповненні ви ризикуєте, що не будуть враховані належні вам пільги.

Ця декларація заповнюється індивідуально або з чоловіком/дружиною.

Форму повинні заповнити платники податків, які в попередньому році отримували доходи, наприклад:

– винагороди від службових або трудових відносин,

– пенсій або ренти національних, соціальних допомог,

– отримання грошових коштів з соціального страхування,

– стипендій,

– діяльності, що здійснюється особисто (наприклад, з договорів, у тому числі та договір злиценія, заявок або контрактів, управлінських),

– авторських прав та інших прав власності.

При заповненні цієї декларації необхідний використовувати дані з PIT-11, який кожен повинен отримати від свого роботодавця (або замовника). Якщо протягом року платник податків працював у кількох місцях, він повинен зібрати документи від усіх роботодавців. Вони містять відомості щодо доходів, вартості їх отримання, а також отримані протягом року авансових платежів та страхових внесків. Без цього правильно заповнити PIT-37 буде неможливо.

Розрахунки за 2016 рік, ви повинні зробити на 23 версії формуляра PIT-37 (кожен рік виходить нова версія). Номер документа можна перевірити у правому нижньому куті на першій сторінці бланку.

b334149.jpg

Заповнення декларації слід почати з введення номера соціального страхування (ПЕСЕЛЬ), року, до якого належить дата розрахунку і вибору способу оподаткування. У нашому прикладі буде проведений розрахунок індивідуальний, але для вибору платників податків залишається ще заповнення з чоловіком (пункт 2), у тому числі та з покійним протягом року (п. 3), для осіб, які самостійно виховують дітей (пункт 4) або які проживають за межами Польщі.

Документ потрібно подати за місцем проживання в податкову інспекцію. У разі першої подачі, для розрахунку слід вибрати пункт 1 – подання декларації. У разі виправлення помилок буде правильний пункт 2 – корегування.

Потім платник податку повинен вказати ідентифікаційні дані та адресу місця проживання, яка була в останній день податкового року, тобто 31 грудня.

b334150.jpgУ частину C необхідно перенести всі суми, які вказані в отриманому від роботодавця PIT-11.

Як приклад:
Платник податків працював в 2016 році в договорі про прийом на роботу і заробив таким чином 36 тисяч злотих. Витрати на отримання доходів склали 1335, а авансовий платіж з податку на прибуток – 2300 злотих. Роботодавець сплачує за нього 4800 злотих внесків на соціальне страхування, а 2100 злотих може відняти з назви сплачених страхових внесків зі здоров’ям.

Крім того, платник податків віднімає оплату на інтернет в розмірі 760 злотих, а також витрати на одну дитину – 1112,04 злотих.

Якщо джерел доходу було більше, необхідно додати табличку і суму перенести у відповідні поля.

В нашому прикладі в позиції 37 введіть 36000, а в полі 38 – 1335. У графі номер 39 повинна бути різниця між доходами і витратами на їх отримання, тобто 34665 злотих. У полі 41 платник податку повинен вказати – 2300 злотих.

Так як, це було єдине джерело доходу, то ці суми потрібно прописувати в полях 64-67.

b334151.jpg
Від доходу можна відняти не тільки пільги, але й оплачені протягом року внески на соціальне страхування. У нашому прикладі платник податків у полі 99 вводить так само 4800 злотих (розмір страхових внесків), а в полі 105 – витрати – у сумі 760 злотих. Обидва ці значення можуть відняти із суми з поля 66 і, в результаті, дохід після вирахувань (пункт 111) складе 29105 злотих.

b334152.jpg

Податок, який розраховується в частині E. Оскільки платник податків з прикладу не перевищив податкового порогу (розрахованого на 85528 злотих), надається ставкою 18 відсотків. У пункті 113 потрібно ще помножити дохід після вирахувань з поля 111 (тобто 29105 злотих), а потім відняти суму, вільну (556,02 злотих). Податок складе – 4682,88 злотих, тобто 18 відсотків від 29105 злотих, за вирахуванням 556,02.

b334153.jpg
Те, що податок становить 4682,88 злотих, не означає, що стільки треба віддати податковій. У частині F можна далі зменшувати податок, наприклад, внески на страхування та деякі пільги. У пункті 116 потрібно ввести суму, яку треба вирахувати за оплачені внески по здоров’ю/страхування. У нашому прикладі це 2100 злотих. Податок, таким чином, зменшується до 2582,88. У позиції 120 можна включити витрати на дітей. Наприклад, платник податків має одну дитину, тому він віднімає суму 1112,04 злотих від податку. Дані дитини повинні бути вказані в додатку до декларації.

Після вищевказаних відрахувань у положенні 122 податок складе 1470,84 злотих.

b334154.jpg
У позиції 126 вирахуваний раніше, податок необхідно округлити за правилами арифметики. В нашому випадку це буде 1471 злотих. В наступному полі платник податків повинен вказувати суму авансових платежів, отриманих роботодавцем протягом року. Знайти її ви можете в розділі 41 (частина C) показання. За умовами прикладу в 2016 році роботодавець платив за платника податків 2300 злотих і цю суму потрібно ввести в поле 127.

В полях 128 і 129 потрібно розрахувати різницю між тим, що платник податків повинен платити (1471 злотих з позиції 126), і тим, що він заплатив насправді (2300 злотих з графи 127). Якщо ця друга сума вище, то платник податку отримає повернення у розмірі 829 злотих і повинен ввести в поле 129 (переплата). У позиції 128 слід вписати нуль.

Частина H стане у нагоді платнику податків, який визначає частину пільги на дитину, якщо вирахування перевищує податок.

Зміни у формі. На що звернути увагу?

Розділ I стосується тільки деяких платників податків. Пункт 136 заповнюють люди, які в 2016 році отримали доходи від цінних паперів, які зберігаються на накопичувальних рахунках.

b412654.jpg

Блок L містить інформацію про кількість додатків, які додані до декларації. У нашому прикладі число 1, потрібно ввести в поле 142, потрібне для PIT-О.

b412655.jpg
У кінці декларації, платник податків повинен підписатись. Якщо заповнює спільно з чоловіком/дружиною, другий із подружжя також повинен поставити свій підпис. Пункт 151 слід заповнювати в ситуації, коли хтось інший, складається декларацію від вашого імені.

Після заповнення декларацію можна надіслати в податкову поштою або віднести особисто.

Реклама

41 thoughts on “Інструкція по заповненню PIT-37”

 1. Чи є якісь безкоштовні он-лайн калькулятора? Чи може краще заплатити кченгові? Скільки це буде коштувати ?

  Подобається

 2. Що робити якщо мені замість PIT-11 видали IFT? Це що таке? Як його заповнити? Чи можу на його підставі подати PIT-37

  Подобається

  1. Добрий день. Складається цей документ у зв’язку з грошовими виплатами на міжнародному рівні.
   Інформація IFT-1/IFT-1R – це інформація про розмір заробітку (доходу), отриманого на території Польщі фізичною особою протягом року і не мають у Польщі місця проживання (нерезиденти), тобто щодо доходів іноземних осіб. Вона пов’язана з виплатами доходів, зокрема дивідендів, відсотків, роялті, від здійснення вільних професій, найманих директорів, діяльності, художньої та спортивної діяльності, пенсії, судноплавства, водного і повітряного транспорту.
   Інформація IFT-3/IFT-3R стосується доходів (надходжень), зокрема, за:
   – з відсотків, що сплачуються або пред’являються до послуг, пов’язаних з борговими зобов’язаннями всіх видів, а зокрема процентів або дисконту з казначейських цінних паперів, облігацій або сценаріїв боргових зобов’язань, включаючи премії та нагороди, які мають зв’язок з такими паперами, облігаціями та сценаріями dłużnymi, за винятком зборів за несвоєчасні виплати;
   – відсотків, нарахованих на момент продажу, повернення або погашення вищезазначених боргів.
   Інформацію IFT-1/IFT-1R формують платники єдиного податку на прибуток від виручки (доходу). Причому IFT-1 складається на запит платника податків протягом 14 днів з моменту отримання запиту про передачу цієї інформації, а IFT-1R слід в обов’язковому порядку скласти і передати у термін до кінця лютого фінансового року за попередній рік. Достатнім є їх підписання п’ятьма даними платника:
   ідентифікатор податкової ІПН, або страхового свідоцтва; (воно є у будь-хто працює і оформлений)
   ім’я;
   прізвище;
   дата народження;
   сумою доходу.Форму можна заповнити і роздрукувати в письмовому вигляді, не в програмі. А так же краще всього чоловікові звернутися до роботодавця, так як не зовсім зрозуміло які він вам писав доходи і як їх приходовал. З цього тільки йому відомо чому він вам видав саме таку форму.

   Подобається

 3. Подскажите, пожалуйста, вы консультируете только по вопросам трудового права? Можно ли к вам обращаться по другим вопросам? Если да, то сколько будет стоить консультация?

  Подобається

 4. Добрый день! У меня несколько вопросов:
  1) Если я приехала в Польшу по биометрическому паспорту, могу ли я поступить в университет либо полициальную школу и подать документы на карту побыта на основании учебы?
  2) Моя несовершеннолетняя дочь записана в польскую школу (после каникул должна приступить к учебе) – могу ли я подать ее документы на карту побыта на основании учебы в школе, либо на основании “с мамой”(возможно я не так формулирую основание, вы меня поправьте).
  Мой муж и отец ребенка находится в Польше, документы на карту подал еще год назад, но до сих пор нет даже решения

  Подобається

  1. Добрий день.У відповідь на Ваші питання: 1. Так. 2. Може подати або для перебування з мамою, або з татом (карта в зв’язку із іншими обставинами). У особи до якої буде долучена карта має бути достатньо коштів на утримання себе та дитини (не менше ніж 530 зл на особу).

   Подобається

 5. Добрый день! Я хочу подавать документы на карту побыта для себя и своего несовершеннолетнего ребенка. В связи с этим у меня несколько вопросов:
  1. Где можно посмотреть точный список необходимых документов для подачи на карту?
  2.Нужно заполнять отдельно на себя документы и отдельно на ребенка? (Мне говорили нужно заполнять внесок – его нужно заполнять отдельно на меня отдельно на ребенка?)
  3. Если я буду подавать документы на основании учебы в полициальной школе , а ребенка как с мамой , то какая сумма должна быть в справке из банка – сумма на двоих человек из расчета на 1 год или на 2?
  4. В умове найма жилья вписаны только я и муж, не вписан ребенок. Нужно ли вписать ребенка или это не является обязательным условием?
  5.При подаче документов нужны страховки. Это обязательно страховки ZUS или подходят страховки , которые мы делали в Украине (страховки от компании PZU сроком на 180 дней в течении 360, покрытие 30 тыс. евро, франшиза 0,00, период страхования с 11.11.2017 по 10.11.2018 у меня и у ребенка)?
  6.Мой старший сын официально работает и у него есть страховка ZUS. Возможно ли вписать в его страховку меня и мою младшую дочь(его родную сестру)?

  Подобається

  1. Добрый день. 1. http://www.poznan.uw.gov.pl/zezwolenie-na-pobyt-czasowy. 2. Да. 3. На одного человека. А на ребенка каждый месяц по 520 злотых. 4. Нет. 5. Может быть как ЗУС так и любая частная страховая компания. 6. Если Вы проживаете одной семьей, то да.

   Подобається

   1. Ирина, огромная благодарность вам и вашей команде за помощь и поддержку!
    Такого быстрого реагирования я ещё не встречала нигде!
    Я восхищаюсь вами!

    Вподобано 1 особа

 6. Добрый день! Подскажите , пожалуйста, для подачи документов на карту побыта по учебе можно ли предоставить справку из Банка в Украине или обязательно справка должна быть из банка в Польше?
  И если из банка в Польше, то обязательно это должен быть город, в котором проживаешь или может быть счёт в любом городе Польши?

  Подобається

 7. Добрый день! Могу я обратиться к вам за помощью в заполнении внесков для подачи на карту побыта?
  Или подскажите куда можно обратиться?

  Подобається

 8. Доброго дня, п. Ірина! В мене така проблема. Мій попередній роботодавець не хоче віддавати РІТ-11, регламентуючи тим, що він вислав на адресу, прописану у запрошенні. По даній адресі я вже 2 роки як не мешкаю. Чи можливо звернутися в податкову і отримати там цю форму? Дякую

  Подобається

 9. Скажите пожалуйста я работаю в Польше.на Украине у меня два сына.Одному 17 лет.второму 2 годика.Старшый не родной.Я могу их вписать в PIT-37.напишите пожалуйста ответ на мою почту.

  Подобається

 10. пані Ірино доброго дня. Отримала від свого роботодавця РІТ 11. І графа де повинен бути номер песель заповнена самими цифрами 99999999999 . Працювала офіційно. але про присвоєння номера песель не можу нічого сказати, бо в банку при відкритті рахунку на зарплату замість песель вказували номер паспорта. як знати чи є в мене номер песель, чи можна це якось самостійно провірити. роботодавці нічого не відписують. декларацію про доходи як я можу подати без цього номера.?

  Подобається

 11. Добрый день! Подскажите , пожалуйста, имеют ли право официально работать граждане Узбекистана?
  Если да, то какие требования и где можно почитать об этом?

  Подобається

 12. Ірина, залиште будь ласка вашу актуальну поштову скриньку, вказана вами вище, не розпізнається. Дуже вдячна

  Подобається

   1. Ірина, велике прохання. маякнути на мою адресу, тоді мабуть я зможу зворотньо відповісти і спитати. то насправді дуже важливо. Не пройдіть мимо!
    katava117772@gmail.com

    Подобається

 13. Доброго дня. Підкажіть будь ласка при заповненні онлайн РІТ-11 я не зрозуміла куди мають повертатися кошти, адже ніякого номеру рахунку не було куди вносити. Дякую.

  Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s