Як довго слухається трудовий спір у Польському суді?

За даними статистики в Польщі в 2016 році працювало більше мільйона громадян України, про це йдеться тут.

Якщо ваші права як працівника, були порушені роботодавцем і ви вирішили їх захистять у Польському суді по трудовим спорам, то вам слід знати, як довго триває судовий процес. Однозначної відповіді в цьому питанні немає.

Польська правова доктрина говорить про те, що такі справи мають розглядатися у «розумні строки». Але який це конкретно відрізок часу, точно в законодавстві не прописано.

У середньому розгляд трудового спору триває від одного року до п’яти років. Це пов’язано з багатьма факторами, наприклад, заслуховуванням свідків, як правило, їх буває дуже багато, отримання додаткових відомостей про роботодавця та працівника з державних органів, отримання судом додаткових доказів і так далі.

Звичайно, ви, як працівник можете допомогти пришвидшенню цього процесу, якщо:
– надасте максимально достовірну інформацію суду,
– надасте максимальну кількість доказів на підтримку вашої позиції,
– складете правильно позовну заяву. Якщо позов був неправильно складений, то замінити його можна буде лише через 1 — 3 місяці.

Звичайно, що судовий процес без свідків й тільки на підставі документів може закінчиться за одне судове засідання. Але такі випадки бувають дуже рідко.

Ще великий відрізок часу займає очікування в черзі на призначення до першого слухання — це, приблизно, 5-7 місяців.

В основному в одному трудовому спорі проводять від 2 до 6 судових засідання з інтервалом у кілька місяців. Таке може статися, якщо: треба допитати свідків або суд не встиг допитати їх за один раз, суддя пішов у відпустку або на лікарняний й так далі.

Якщо справа потрапляє до суду апеляційної інстанції, це буває практично в 90% випадків, то тут термін розгляду набагато коротше. Рішення виноситься за одне засідання, яке призначається протягом декількох місяців.

Як ми вже писали раніше у трудових спорах, ви як працівник, звільнено від оплати судових витрат, крім випадків коли ви подаєте позов на суму понад 50000 злотих, тоді ви оплачуєте 5 % від ціни позову за його подання.

Таким чином, якщо ви іноземець, який змушений подати позов проти роботодавця, то в цій ситуації рекомендуємо вдатися до допомоги юристів та адвокатів в Польщі, бо ви, швидше за все, будете повинні залишити територію Польщі й ваші інтереси в суді повинен буде хтось відстоювати.

2 thoughts on “Як довго слухається трудовий спір у Польському суді?”

    1. Доброго дня. Розмір компенсації визначається в залежності від кількості часу на який затягнуто судовий розгляд, категорії справи та суду. Конкретизуйте питання, що за суд на який час затягнуто розгляд справи та категорія справи.

      Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s