Спори з роботодавцем.

Якщо ваші права як працівника, порушуються роботодавцем, то ви може звернутися зі скаргою в Державну Інспекцію Праці (Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) або в Трудовий суд (Sąd Ргасу).

PIP — це державний орган, який має право перевіряти роботодавців з метою попередження порушення прав працівників.

Суд з трудових спорів — це окремо виділений суд під категорію трудових спорів.

В інспекцію можна звернутися зі скаргою на дії роботодавця, як у звичайній паперовій формі, так і в електронному варіанті, надіславши на електронну пошту лист інспекції, з обов’язковим зазначенням даних на кого і з яких причин ви подаєте скаргу, а так само, бажано, додати копії документів на підтвердження ваших слів, як докази та ваші контактні дані (анонімні скарги не приймаються до розгляду).

Після отримання та проходження реєстрації ваша скарга потрапить до інспектора, який зобов’язаний перевірити всі факти викладені в ній. За перевірку ви нічого не платите. Всі висновки за результатами перевірки фіксуються в Акті перевірки, роботодавець має право написати в цьому акті свої заперечення чи зауваження.

У разі виявлення порушення прав працівника, інспектор видає рішення про направлення звернення до роботодавця або внесе позов до суду, чи приєднається до вже існуючого позову. Роботодавець може оскаржити такі рішення інспектора.

Працівник має право на подачу позову до суду без залучення інспекції.
В більшості випадків позови пред’являються протягом трирічного строку давності, але є і виключення, наприклад, якщо працівник скаржиться на незаконне звільнення, то строк звернення становить 7 днів з моменту коли його про це повідомили.

Позови подаються за місцем знаходження роботодавця, але якщо сума позову понад 75000 злотих, то позов подається відразу в апеляційну інстанцію.

Позов може бути поданий особисто працівником, прокурором, представником профспілки або трудовим інспектором. Працівник має право обрати собі представника (адвоката, юриста, представника профспілки та т. д).

На будь-якій стадії судового процесу сторони можу укласти мирову угоду.
При цьому, якщо вимоги працівника не перевищують 50000 злотих, то він звільнений від сплати судового збору та інших судових витрат. А якщо сума вимог понад 50000 злотих, то працівник сплачує судовий збір у розмірі 5 % від ціни позову, але якщо ви програєте справу, то всі понесені витрати (сплата судового збору, послуги адвоката та інше) вам не компенсуються.

Рішення суду першої інстанції можна оскаржити в суді апеляційної інстанції.

7 thoughts on “Спори з роботодавцем.”

 1. Добрый день! Подскажите, пожалуйста, если человек отработал два месяца по умове о праце ,при увольнении работодатель должен выплатить компенсацию за неиспользованный отпуск или нет?
  Работодатель подсовывал на подпись бумаги о том, что якобы человек брал каждый месяц два дня отпуска. От подписи человек отказался.
  Несёт ли работодатель ответственность за нарушение сроков выплаты зарплаты , особенно прт увольнении ( подписан документ о разорвании договора)?
  Работник подписал документ о разорвании умовы о праце 13.06.2018, дата прекращения трудовых отношений – 30.06.2018. Дата выплаты зарплаты по договору 10 числа. 10 числа деньги выплачены не были, при этом работодатель – Агенция говорил, что ему не выплатил деньги заказчик( предприятие, непосредственно на котором работал человек) и пока заказчик не рассчитается с ним, он зарплату не выплатит. Правомочно ли это? Хотелось бы знать ответ, так как , в основном, трудоустройство происходит через агентство, договор подписывается с агентством , должно ли работника интересовать , что происходит между работодателем и заказчиком?
  23.07 .работник написал электронную жалобу в инспекцию праци, приложил все сканы договоров, скрин экрана с перепиской, письмо к работодателю с просьбой объяснения и т.п, а 24 ему выплатили зарплату со скандалом и разными угрозами. При этом не хотели ему давать деньги, пока он не подпишет, что ему деньги выданы 29.06. Он отказался и своей рукой написал число выдачи 24.07. Оплачивать 4 дня неиспользовпнного отпуска работодатель отказался. Угрожал, что подаст в суд на работника за то, что он работал больше часов, чем положено по договору . Может ли работодатель это сделать? И чем это грозит работнику?
  Как быть теперь с заявлением в инспекцию( заявление о невыплате зарплаты отправлено 23.07, а на следующий день выплатили деньги) ?
  Можно ли написать заявление о невыплате компенсации за неиспользованный отпуск?

  Подобається

  1. Добрый день. 1. Работодатель должен выплатить эквивалент за неиспользованный отпуск. 2. Несет ответственность. Нужно обратиться в инспекцию труда. 3. Переработка – это нарушения работодателя, а не сотрудника.4. Можно подать жалобу в инспекцию труда или обратится в суд.

   Подобається

 2. Где можно узнать какой размер компенсации за неиспользованный отпуск положен?
  Возможно ли требовать компенсацию за невовремя выплаченную зарплату или это бессмысленно и того не стоит?
  Просто очень некрасиво поступал работодатель весь период работы. Обещания не соблюдены, угрозы. Человек задержал оплату за жильё, которое снимает самостоятельно, что негативно сказалось на его отношениях с хозяином жилья-.
  Но это его обиды и эмоции. А как на практике это выглядит?
  Будут ли рассматривать такой вопрос, ведь сумма не очень большая и срок ожидания тоже.

  Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s