Чи повинен роботодавець реєструвати місце проживання свого співробітника іноземця чи ні?

Іноді до нас звертаються з таким питанням: чи є у роботодавця обов’язок прописати працівника в якомусь помешканні?

Відповідь однозначна — НІ.

Роботодавець не має такого обов’язку прописувати та перевіряти прописку працівника в Польщі. З цього випливає, що роботодавець не відповідає за те, що працівник-іноземець не прописаний на території Польщі.

Виходячи з норм польського законодавства, кожен іноземець, після прибуття в Польщу зобов’язаний зареєструвати своє місце проживання протягом 3 діб, з’явившись в міське управління з Договором оренди та в деяких воєводствах з власником житла, яке він знімає. Процедура реєстрації для прописки безкоштовно, прописку отримують відразу. При відсутності прописки накладається штраф.

Але на практиці таке буває дуже рідко, з багатьох причин, одна з них не бажання власників орендованого житла прописувати у себе іноземців. При цьому ви автоматично знімаєтеся з реєстрації місця проживання коли закінчується ваша віза або інший документ на підставі якого ви прибуваєте Польщі.

І все ж така прописка вам знадобиться, якщо ви захочете подавати документи на картку побуту (тимчасову або постійну).

Ще одним варіантом є укладення Договору оренди, який також є документом, що підтверджує місце проживання на території Польщі. В даному випадку працівник Уженду, може додатково попросити вас надати, окрім, договору оренди документи, що підтверджують оплату за помешкання, квитанцію про сплату за світло, воду, обігрів тощо.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s