Як перевірити роботодавця в Польщі?

В одній з наших статей ми писали про те, що насамперед потрібно знайти нормального роботодавця, тобто фірму яка реально існує і бажає найняти вас як працівника.

Але як це встановити, реальна фірма або це фірма «одноденка»? Яка зникне з ринку праці раніше ніж ви доїдете до кордону України з Польщею.

В принципі це не складно якщо у вас є комп’ютер і з’єднань з Інтернетом. У Польщі всі дані про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців є у відкритому доступі на спеціалізованих сайтах. Посилання на які я наведу нижче.

А зараз невелике пояснення, що потрібно знати для того щоб перевірити фірму:
– назву фірми або прізвище та ім’я фізичної особи-підприємця або
– реєстраційний код фірми в Польщі він називається KRS або
– ідентифікаційний код фізичної особи-підприємця (PESEL).

Відомі вам дані вносяться в спеціальну графу і після обробки видаються відомості про фірму, а саме: дата коли її зареєстрували, її статутний капітал, засновники, чим вона займається, місце її знаходження, засоби зв’язку з нею і так далі.

Проаналізувавши всі ці дані можна прийти до висновку реальна фірма чи ні, наприклад, якщо фірма зареєстрована учора у неї мінімальний статутний фонд, а види її діяльності не збігаються з роботою, яку вам пропонують, то швидше за все це фірма «одноденка».

Звісно, що це не завжди не змінне правило, цілком можливо, що це просто «молода» фірма. З цього потрібно ще покопатися в Інтернеті на предмет відгуків про цю фірму або зайти на сайт. А так же добре ще вивчити ринок пропонованих зарплат, наприклад, якщо середня зарплата в Польщі за виконання якої-небудь роботи становить 3000 злотих, а вам пропонують 10000 злотих, то швидше за все це “не реальний роботодавець”.

Як і обіцяла наводжу посилання на корисні сайти:
www.stat.gov.pl/regon/ — база РЕГОН (REGON),
www.krs-online.com.pl — Державного судового Реєстру (KRS), бо в Польщі підприємства реєструються через Суд,
www.kraz.praca.gov.pl — тут можна перевірити агентство з працевлаштування. І ще дуже важливо, при наявності візи ви не маєте право працювати в іншій країні ЄС. Для цього потрібно оформляти спеціальні документи. Наприклад, водії-міжнародники отримують спеціальне свідоцтво.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s