Види працевлаштування в Польщі.

Якщо ви громадянин іншої країни, яка не входить до складу Європейського Союзу, то ви маєте право працювати, лише за наявності відповідних документів на перебування (робочої візи, карти тимчасового або постійного побути) та відповідних дозволів на працю (крім студентів). Робота без дозволів загрожує кримінальною відповідальністю і депортацією із забороною в’їзду.

Є два види працевлаштування в Польщі: умова зліценія та Умова про працю. Що це таке? На це питання ми будемо намагатись відповісти.

Умова злиценія — це наймання для виконання робіт не за трудовим законодавством, а на підставі цивільного законодавства Польщі, вам не гарантовано відпусток, допомог, страховок (ZUS) та інших соціальних гарантій.

Але краще для працівника, все ж бути влаштованим на роботу на підставі умови про працю.
Умова про працю (трудовий договір) — це коли на вас поширюються всі гарантовані трудовим законодавством Польщі права, тобто відпустки, допомоги та так далі.

Тобто, якщо Ви працюєте за Трудовим договором, то відповідно зарплату Вам затримувати не можна, податки за вас не платити не можна, відпустку не оплачувати не можна. Якщо це відбувається, то ви можете звернутись в орган державної влади та поскаржитися на роботодавця в Державну Інспекцію Праці та/або до Суду з трудових спорів.

А от якщо ви працюєте на агенцію на підставі умови зліценія, яка вас направила на роботу, то природно, що ваші права можуть бути порушені роботодавцем. Виходячи з цього перш ніж підписувати угоду її потрібно банально прочитати. Але навіть якщо ви підписали й роботодавець за фактом заплатив меншу суму ніж обіцяв це не означає, що на цьому все й ви не можете захистити свої права.

І так підсумовуючи:
– потрібно спочатку прочитати, те що підписуєте,
– якщо ви стали жертвою обману, то ви можете поскаржитися в державний орган або суд;
– звернутись до суду та отримати від роботодавця компенсацію за порушення ваших прав, у цьому випадку чим швидше і більше таких потерпілих буде тим краще для результату справи.

7 thoughts on “Види працевлаштування в Польщі.”

 1. Доброго дня, маю таке запитання, перебуваю в Польщі по воєвудському запрошенню, фірма робить умови праці, чи правда що я не можу повертатись до Украіни в продовж найближчих 6 місяців?

  Подобається

  1. Добрий день. Ні, не правда. Жодна інституція державної влади, фізичні та юридичні особи, не мають права обмежити Вас в гарантованому праві повернення в країну громадянства.

   Подобається

 2. Доброго дня. Перебуваємо в Польщі по воєвудській візі. Фірма посередник підписала з нами умову злеценя на 6 місяців. Чи можемо ми на решту часу підписати умову злеценя з цією ж фірмою. Тобто ще на 6 місяців.

  Подобається

  1. Добрий день. Все залежить від умов на який ви підписали договір злеценія. Часто в таких договорах за підписання контракту з безпосереднім роботодавцем передбачені штрафи.

   Подобається

   1. Справа в тому, що воєвудське запрошення не від тієї фірми посередника на якого ми зараз працюємо. Отже ми довше ніж 180 днів на них не можем працювати. Питання в тому, чи можна безпосередньо з роботодавцем заключити договір поки наприклад чекаємо карту тимчасового побиту чи річне запрошення від посередника

    Подобається

   2. В будь-якому випадку Ви маєте мати дозвіл на роботу (освядчення чи Воєводське) будь то від посередника чи від безпосереднього роботодавця.

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s