Мінімальна зарплата в Польщі в 2016 році.

В Польщі, як і в Україні, діє поняття мінімальної заробітної плати, з метою гарантування всім працюючим середнього рівня життя.

З початку 2016 року мінімальний розмір зарплати брутто повинна бути не менше ніж 1850 злотих.

У минулому році цей розмір був менший і становив 1750 злотих. Як ми писали в цій статті, то зарплата в Польщі ділитися на брутто і нетто.

У 2016 році зарплата нетто не може бути нижче 1355 злотих кожен місяць, за умови роботи по 8 годин на день, так оплата за ставкою.

Якщо випрацюєте на ставку й роботодавець пропонує більш низьку зарплату, то він порушує норми трудового права і на нього можна поскаржитися в Інспекцію Праці. Про це можна детальніше прочитати тут.

Так само є виняток із загального правила для працівників, які тільки почали свою трудову діяльність в цьому році. Зарплата таких працівників не може бути нижче ніж 1480 злотих нетто.

Якщо працівник виконує роботу в нічний час, то роботодавець повинен доплачувати до його зарплати ще 20% погодинної ставки, виходячи з мінімальної заробітної плати.

При цьому, варто пам’ятати, що зарплати в Польщі безпосередньо залежать від прожиткового мінімуму, встановленого в країні. Цей прожитковий мінімум в Польщі складається з:
— біологічного мінімуму (продукти, житло, ліки, проїзд і так далі).
Наприклад, це від 427,90 злотих на людину для сім’ї, яка складається з двох людей пенсійного віку, а якщо людина живе сама, то це буде сума до 541,90 злотих.
— соціального мінімуму. Він відрізняється від біологічного мінімуму тим, що в нього входять не тільки біологічні потреби, але й соціальні потреби (відпочинок, розвиток особистості та так далі). Цей показник, як і попередній, складений для різних груп населення, наприклад, 824,52 злотих на людину для сімей, які складаються з п’яти осіб, до складу якої входять: чоловік, дружина, дві дитини шкільного віку та одна маленька дитина і до 1058,50 злотих на одиноку дорослу людину.

За даними Головного статистичного управління, середня заробітна плата нетто в Польщі в I кварталі 2016 року склала 4 181 злотий (еквівалент 1020 доларів США).

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s